Alrm Cargo

חברת אלרם קרגו שילוח בינלאומי ועמילות מכס זוכה לדירוג גבוה על ידי רשות המכס הישראלית וזאת עקב רמת השירות והאמינות של צוות עמילי מכס שברשותנו. עקב דירוג גבוה זה, אנו יכולים לבצע שחרור סחורות מהמכס בהליכים מהירים ויעילים. עפ"י צו יבוא חופשי (1978) בוטל הצורך ברישיונות יבוא (בכל נוגע למוצרי טקסטיל) , שהיה נהוג עד כה. על כן ישנו היתר לייבוא טקסטיל מכל מקום בעולם (להציא ממדינות שאסורות בסחר עם ישראל).

שיעור המכס על יבוא טקסטיל עומד על  12% (ביבוא ממדינות שאין להם הסכם מדינה מועדפת עם ישראל) ודרישות חוקיות היבוא מסתכמות, בכל הנוגע למוצרי הלבשה  בסימון המוצר בלבד, בהתאם לפירוט  בצו הגנת הצרכן סימון טובין (1983).
תשלום המכס על יבוא מוצרי הלבשה  שעומד על 12%  אינו חורג מהמס המוטל על מוצרים אחרים, מאפשר ליבואנים יבוא חופשי של מוצרי הלבשה (במקום ליצרם בישראל) לפי צו יבוא חופשי (1978) המתיר את היבוא, ללא חסמים וללא עיכובים.

 סימון תוויות בעברית על גבי מוצרי ההלבשה

 נותר אם כן הפרמטר היחיד והרלוונטי בכל הנוגע ליבוא  טקסטיל.
אי הקפדה על סימון הטובין כמפורט בצו הגנת הצרכן סימון טובין, יגרור אחריו תשלומי קנס בצורת כופר ואף החרמת הטובין.
בשנת 1981 חוקק חוק הגנת הצרכן, במטרה לאזן את יחסי הכוחות בין הצרכן ליצרן. החוק דן באופן כללי בחובת הסימון, שפה וצורת הסימון. בשנת 1983 הותקן צו הגנת הצרכן סימון טובין.  שהסדיר את נושא הספציפי של הסימון. לדוגמא, הצו קובע שאין לסמן את האריזה אלא את המוצר עצמו, עוד קובע הצו שיש לסמן בדפוס קבוע שלא נמחק במהלך כביסה, ולא בכתב יד, בצורה הצמודה לבגד (בין אם על ידי תפירה ובין אם ע"י הדבקה) כך שתימנע הסתרה או הסרה של הסימון.
סעיף 10 בצו הגנת הצרכן סימון טובין - עוסק בסימון מוצרי הלבשה:
שם המוצר וכינויו המסחרי
הסימן המסחרי הרשום 
שם הדגם ומספר סידורי .
ציון "סוג ב'", "פגום", "מוחדש" (כולל תאריך החדשתו)
שם היצרן ומענו/שם היבואן ומענו
ארץ הייצור
שם הסיב או הרכב הבד ממנו עשוי מוצר ההלבשה : כותנה, פוליאסטר, משי, צמר
סימון לגבי גודל: קטן" "בינוני", "גדול"  או באותיות כמו S,M,L, XXL,XXXL.
הוראות כביסה וגיהוץ
סוג הגופן וצורת תפירת התווית(תפורה מבד ומחוברת דרך קבע למוצר ההלבשה),

יבוא מסחרי

מאות יבואנים ישראלים מייבאים טקסטיל מהמזרח (בעיקר מסין) באופן שוטף.
יבואנים אלה דאגו לספק ליצרנים הסיניים תוויות בעברית עם כל הסימונים הנדרשים, והמשלוחים מגיעים לנמל, כאשר הם עומדים בכללי הסימון ומשתחררים ללא שהיות.
יבואנים חדשים או קטנים יותר, נדרשים לעיתים לסמן את מוצרי ההלבשה אותם הם מייבאים בנמל בישראל.
אם מדובר ביבוא ימי, ניתן לתפור תוויות במתפרה הממוקמת בסמוך לנמל ועובדת בחסות ובפיקוח המכס. מתפרה דומה קיימת במחסני ממ"ן ומיועדת ליבוא אווירי לנתב"ג.

עלויות התפירה במחסני ממ"ן או במתפרה באזור נמל אשדוד  הינה כ- 1.7 ₪ עבור כל תווית (את התוויות עליך להכין בעצמך מראש) איכות התפירה טובה ומשלוח גדול יכול להשתחרר תוך יומיים.

חברות אופנה ישראליות רבות שבעבר עסקו בייצור אופנה ומוצרי הלבשה, העבירו  את מערך הייצור שלהם לסין ועוסקים בתכנון ועיצוב הבגדים לפי הקונצפט שלהם.
ראוי להוסיף, לכל מי שמתעתד לייבא מוצרי הלבשה , כי אף שניתן לסמן את הבגדים בתוויות גם במתפרות בנמלים, יש להודיע  לרשויות המכס מראש ולקבל אישור על כך, כדי לבצע את תפירת התוויות בישראל.  ממותגי אופנה גדולים מאד ועד מעצבים עצמאיים מתחילים – כולם יכולים ליהנות מהיתרונות של ייצור ויבוא מסין של בגדים, אופנה, בגדי ספורט, טקסטיל, הנעלה, אקססוריז, ארנקים, תיקים, תכשיטים, בגדי ילדים, בגדי תינוקות ועוד. היתרונות: מבחר אדיר של חומרים ופריטים שמהם ניתן להתאים לכל טעם, איכות ודרישה את המוצר והפריט שלו. סינדרלה תוכל ללוות ולמקד אתכם במבוך המבחר האין סופי, ולעזור לכם להתאים את המוצרים לתקציב היבואן. סינדרלה תוכל לדאוג גם לכל נושא האדמיניסטרציה, כמו תכנון ותפירת תוויות, תכנון מידות, וכל הקשור בנושא הרגולציה של יבוא אופנה לישראל.

לקבלת הצעת מחיר